Masz samochód? – zalety felg aluminiowych

Jeszcze nie tak dawno obręcze aluminiowe spotykaliśmy wyłącznie na samochodach sportowych bądź to usportowionych przez swoich zazwyczaj młodych posiadaczy. Obecnie alufelgi stanowią poważną konkurencję dla swoich stalowych odpowiedników. Nabywców kuszą różnorodnym wzornictwem, a dodatkowo są coraz bardziej dostępne cenowo.

Felgi aluminiowe zyskują w oczach klientów również dzięki obaleniu obiegowej opinii wśród kierowców, że felgi stalowe lepiej przechodzą przez warunki zimowe. W praktyce obręcze te już przez jeden sezon potrafią pokryć się rdzą. Odwrotnie jest w przypadku obręczy ze stopów lekkich, gdzie technologia produkcji podlega ciągłym udoskonaleniom łącznie ze stosowaniem specjalnych powłok lakierniczych skutecznie broniących się przed negatywnym wpływem zabrudzeń i mikropęknięć.

Jednak dla wielu kierowców to nie rosnąca trwałość felg aluminiowych decyduje o ich zakupie, a wspomniany wcześniej efekt wizualny samochodu na takich kołach. W przypadku tego towaru nie brakuje klientów gotowych zapłacić duże pieniądze za interesujący ich model. A dobrze zaprojektowana i dobrana obręcz decyduje o elegancji, wizualnej masywności czy sportowym charakterze pojazdu. Samochód na alufelgach jest po prostu ładniejsze.

Najbardziej uznaną i cenioną na świecie marką felg wykonanych ze stopów aluminium jest O-Z. Włoski koncern słusznie zasłużył sobie na to miano. Marka O-Z jest szeroko rozpoznawana głównie dzięki wyścigom Formuły 1. Bolidy Formuły ścigają się na kołach wyprodukowanych przez O-Z od przeszło 30 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *