Modernizacja notebooka, czyli rozbuduj swój laptop!

Kto powiedział, że mamy się zadowolić opcjami, które daje nam producent notebooka. To nasz sprzęt i możemy go dowolnie zmieniać. Z Ekspertem dodamy zupełnie nowe funkcje. Nie bójmy się lutownicy! Miniaturowe notebooki to bardzo chętnie kupowane komputery. Nie zawsze jednak kupujący świadomie wybierają te urządzenia. Bardzo często niska cena przysłania niedoskonałości tych komputerów. Notebooki to idealne urządzenia do pracy w terenie. Laptop jest lekki, niewielki i długo działa na bateriach. Cechy te nie mają tak dużego znaczenia w przypadku pracy w domu. Ważniejsze jest bowiem wyposażenie, możliwości i wydajność. Niestety, w tych kategoriach notebooki, szczególnie starsze modele, wypadają już gorzej. O ile trudno zwiększyć efektywność pracy podzespołów notebooka, to w przypadku wyposażenia mamy spore pole do popisu. Większość dostępnych notebooków możemy zmodernizować, dodając dodatkowe, potrzebne nam urządzenia. EeePC wbrew powszechnie panującym opiniom ma bardzo duże możliwości rozbudowy. W artykule tym Ekspert pokaże, jak wyposażyć notebook ASUS EeePC 701 w nowe urządzenia.

Na początku dowiemy się, jak powiększyć niewielką jak na obecne czasy przestrzeń dyskową (4 GB). Kolejną modyfikacją będzie zamontowanie wewnątrz notebooka dodatkowego portu USB, pod który podłączymy odbiornik myszy bezprzewodowej lub ewentualnie inne urządzenie, na przykład moduł Bluetooth, GPS lub modem 3G. Zaczniemy jednak od najważniejszej rzeczy – demontażu obudowy notebooka.


Wybrany przez ekspertów notebook to dość stary komputer. Aby mieć pewność, że posiadamy ten sam model, najlepiej porównajmy tabliczki znamionowe na spodzie notebooka.W porównaniu z aktualnie sprzedawanymi urządzeniami jest on ba rdzo ubogo wyposażony. ASUS Eee PC 701 ma wbudowany niewielki dysk SSD o pojemności 4 GB, w komputerze tym nie znajdziemy’ modułu Bluetooth, nie mówiąc już o modemie 3G. Mimo że od premiery opisywanego modelu minęło już trochę czasu wciąż jest on do kupienia w serwisach aukcyjnych w cenie poniżej 500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *