Wykorzystanie tablic interaktywnych w szkołach

Tablica interaktywna (nazywana także tablicą multimedialną) to urządzenie wyglądem przypominające dużą tablicę, jakie jest połączone z komputerem i z projektorem multimedialnym. Przez moduł elektroniczny są przekazywane do komputera informacje o położeniu pisaka albo palca wobec osi X i Y tablicy.

Za jej pomocą można obsługiwać dowolny program uruchomiony na komputerze. Tablice interaktywne cieszą się coraz większą popularnością. Coraz częściej są wykorzystywane podczas warsztatów oraz konferencji. Jaką tablicę interaktywną najlepiej kupić? Trzeba pomyśleć, czy chcemy by była stacjonarna czy przenośna. Możemy nabyć tablice wyprodukowane w technologii elektromagnetycznej, w podczerwieni albo tablice dotykowe, o pow. teflonowej, ceramicznej czy też poliestrowej.

Tablice interaktywne idealnie zastępują tablice szkolne. Dzięki nim nauczyciele przestają być od pracowni komputerowej. Tablica interaktywna umożliwia pracę metodami aktywnymi, na korzystanie z programów multimedialnych, internetu oraz z filmów edukacyjnych. Angażuje uczniów, powoduje, że uczniowie stają się bardziej zainteresowani nauczanymi przedmiotami. Tablice łączą łatwość użytkowania z odpornością na zniszczenie. Do pisania po tablicach dotykowych potrzebne są specjalne pióra. Natomiast po tablicach Qomo zrobionych w technologii podczerwieni można pisać palcami. Tablice cechuje trwałość. Można je czyścić przy pomocy zwykłego produktu do czyszczenia tablic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *