Medycyna estetyczna

Od jakiegoś czasu kłopoty z cerą stały się niemal plagą, która ogarnęła swoim zasięgiem prawie całe społeczeństwo. Bez znaczenia na wiek, czy miejsce zamieszkania coraz więcej osób zmuszonych jest do starania się o ładny wygląd swojej skóry. Dodatkowo obecny świat, przykładając ogromny nacisk na aparycję, kreuje presję, która jest skomplikowana do zbagatelizowania, przede wszystkim dla nastolatków. Nie dziwi fakt, że małoletnie osoby zabiegają o bardzo radykalne terapie tj. botox i chirurgia plastyczna.

Jak zatem jak trzeba postrzegać tego rodzaju zabiegi? Czy powinno się myśleć o nich jak o potrzebie narzuconej istotnością zagadnienia, czy jak o przyziemnej fanaberii?

Moim zdaniem, patrząc na tego typu problem, powinno się wiedzieć, że bezsprzecznie nieprawidłowy tryb funkcjonowania, pożywienie przetworzone chemicznie i rezygnacja z aktywności fizycznej wywierają przemożny wpływ na to jak wyglądamy i na to jak funkcjonujemy. Są to elementy, które stosunkowo bezproblemowo skorygować i podjąć wysiłek aby w naturalny skorygować problemy z cerą. Jednak trzymanie rygoru żywieniowego i troszczenie się o to, aby to co spożywamy oraz to jak spożywamy było wartościowe, dla wielu ludzi jest nazbyt skomplikowane, a przy okazji ich brak samozaparcia i dążenie do uzyskania szybkiego rezultatu, skłania je w kierunku zasięgnięcia pomocy u takiej instytucji jaką stanowi chirurg plastyczny.

Często zmiana jedynie stylu funkcjonowania pomaga lecz również dobrze zasięgnąć opinii dermatologa. Bardzo często dzieje się tak, że na nasz organizm oddziałują hormony, które mają zły wpływ na stan skóry. Jasne jest, że nie chodzi o jakieś określone hormony lecz głównie o ich połączenie, które dermatolog jest w stanie zidentyfikować i wspomóc skorygować problem, tak by nie oddziaływała ona nadal niekorzystnie i była neutralna dla skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *