Orbitreki i atlasy do ćwiczeń – efektywne odchudzanie

Bieżnia przydaje się osobom trenującym jogging, których aktywność sportowa jesienią i zimą jest ograniczona (z powodu deszczu, śniegu i ujemnych temperatur). Zalecana jest szczególnie seniorom, osobom z nadwagą i o słabej kondycji fizycznej. Bieżnie do biegania nie służą tylko do treningu biegarskiego, lecz też chodziarskiego. Największą prędkością, jaką można osiągnąć w trakcie biegu na bieżni jest 20 kilometrów na godzinę. Jakie są zalety używania bieżni? Bez wątpienia należą do nich: mniejsze obciążenie stawów oraz mniejsze ryzyko kontuzji niż w przypadku biegania w terenie. Ważna jest możliwość biegania niezależnie od pogody i pory dnia czy nocy.

Na rynku dostępne są następujące bieżnie treningowe: bieżnie magnetyczne i elektryczne. Co je różni? Bieżnia magnetyczna zasilana jest siłą naszych nóg, zaś bieżnia elektryczna – silnikiem elektrycznym. Bieżnie elektryczne są bardziej kosztowne, lecz poruszanie się na nich jest łatwiejsze niż po bieżni magnetycznej. Bieganie po bieżni elektrycznej jest przyjemne i nie zniechęca nawet osób o słabej kondycji fizycznej. Istnieje możliwość dopasowania prędkości bieżni do planowanego przez nas tempa biegu.

Atlas do ćwiczeń jest to wielofunkcyjne urządzenie, jakie pozwala na ćwiczenie całego ciała. Doskonale poprawia ogólną kondycję fizyczną. Podczas ćwiczeń na atlasie pracują m. in. mięśnie: brzucha, barków, bicepsa, dolnej oraz górnej partii nóg. Dzięki ćwiczeniom na tym urządzeniu można zgubić zbędne kilogramy i poprawić wygląd ciała.  Atlasy do ćwiczeń mogą być używane zarówno w domu, jak i na siłowni albo w klubie fitness. Urządzenie jest bezpieczne, jego konstrukcja wytrzymała. Użytkowanie atlasu do ćwiczeń jest komfortowe. Możliwe jest wykonywanie ćwiczeń na różnych poziomach zaawansowania, przez osoby należące do różnych grup wiekowych.

Orbitreki to nowoczesne oraz wielofunkcyjne przyrządy, które zapewniają efektywny trening całego organizmu. Ćwiczenie na nich wzmacnia mięśnie ud, pośladków, ale także pleców, rąk i klatki piersiowej. Orbitrek (inaczej: trenażer eliptyczny) to urządzenie zalecane przez instruktorów fitness, służy do spalania tłuszczu oraz usprawniania ciała. Polecany jest kobietom i mężczyznom, osobom w różnym wieku, także tym, jakie nie mogą biegać ani podskakiwać (orbitreki nie obciążają stawów). Z orbitrekiem odchudzanie i prowadzenie zdrowego trybu życia będzie o wiele łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *